Widziałeś zdarzenie?

Zadzwoń!

Studio 52 52 107 50

Newsroom 52 386 06 66

Nakło

22°C
Aktualnie gramy
Słuchaj nas
Słuchaj nas

Zawody pływackie w Nakle

26 listopada 2018
Na prośbę organizatorów zamieszczamy materiał z zawodów pływackich na nakielskiej pływalni. Zorganizowano je w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Poniżej oryginalny tekst:
Dnia 18 listopada 2018 roku na nakielskiej Pływalni „Naquarius” odbyły się ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY NAKŁO NAD NOTECIĄ. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle, Kryta Pływalnia Naquarius, Nakielski Ośrodek Kultury i Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty z Nakła. Kilkutygodniowe przygotowania i praca komitetu organizacyjnego spowodowała, że tego dnia nasza pływalnia przybrana w narodowe barwy w pełni gotowa była na przeprowadzenie zawodów. Elektroniczny pomiar, wyniki i transmisja online dodały tylko pełni profesjonalizmu do sportowych zmagań. Zawody miały zasięg ogólnopolski a na sportowe zmagania przyjechali zawodnicy z 12
klubów. Mocne reprezentacje z bydgoskich ośrodków szkoleniowych takich jak MUKS Piętnastka, MKS SP 63, UKS SP 64, MUKS Rekin i MKS Astoria. Nie zabrakło również zawodników z Świecia, Wąbrzeźna, Koszalina, Barcina, Mogilna czy Osielska. Gminę Nakło reprezentowali gospodarze zawodów – UKS Krzywousty. Punktualnie o godzinie 10.00 otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Pan Sławomir Napierała. W krótkim przemówieniu nawiązał do historii naszego miasta i przywitał wszystkich zawodników, trenerów oraz licznie zgromadzoną tego dnia publiczność. Doceniając starania młodych sportowców podziękował trenerom za pracę włożoną w szkolenie i wyróżnił okolicznościowym prezentem Dominika Szcześniaka – zawodnika UKS Krzywousty oraz jego trenera Marcina Kulińskiego za powołanie do
Narodowej Kadry Juniorów. Nadmienić warto, że sukcesy sportowe naszego młodego reprezentanta otwierają karty historii nakielskiego pływania. Kończąc swe przemówienie Burmistrz życzył wszystkim sportowej rywalizacji i jak najlepszych rezultatów. Zawody zorganizowano w czterech kategoriach wiekowych na dystansie od 50 do 200m w wszystkich stylach pływackich. Widowiskowo zawody rozpoczęły się wyścigami sztafet mieszanych na dystansie 4x50m w stylu dowolnym. W tej konkurencji najlepiej spisali się  zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego MUKS Piętnastka z Bydgoszczy, którzy wygrali trzy z czterech kategorii wiekowych. Nasza reprezentacja wygrała kategorię 12 latków i trzy razy
była druga.Po wyścigach sztafetowych podziwialiśmy ciekawą rywalizację w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym dowolnym i zmiennym. Wiele pojedynków było bardzo emocjonujących a obecni kibice żywo reagowali na sportowe zmagania. Często o końcowym wyniku decydowały setne części sekundy. Z podziwem zawodników obserwowali a następnie dekorowali medalami zaproszeni Radni Rady Miejskiej, członkowie Zarządu NADM oraz Dyrektor ZSP nr 4 z Nakła. O muzyczną oprawę zadbał DJ Karuzel, który podgrzewał publiczność do głośnego dopingowania. Z statystycznych danych naszym zawodnikom udało się wywalczyć 33 medale: 6 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych zajmując w klasyfikacji medalowej drugie miejsce. Gospodarze ustanowili ponadto 57 nowych rekordów życiowych. Tak dobre wyniki świadczą o zaangażowaniu w pracy trenerów, instruktorów i nauczycieli klas pływackich. Gościnne mury nakielskiej pływalni w opinii wielu zawodników, trenerów i rodziców na długo zapadną w pamięci jako dobrze i sprawnie zorganizowane zawody. Nie było by to możliwe, gdyby nie przychylność władz naszej gminy i wkład w sportowy rozwój nakielskiej młodzieży prowadzony w szkołach i UKS Krzywousty. Jako organizatorzy kierujemy szczególne słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy w przeprowadzeniu zawodów. Bardzo dziękujemy rodzicom, tworzącym komitet organizacyjny, Komisji Sędziowskiej, Ratownikom, obsłudze basenu, współpracującym firmom i zawodnikom za godną i waleczną postawę. Dziękujemy fotografowi Dariuszowi Górzyńskiemu za wykonanie pamiątkowych zdjęć podczas imprezy sportowej do której zapraszamy poniżej. Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo na stronie internetowej klubu.
zdjęcia: Dariusz Górzyński
tekst: Michał Stachowski
Team Krzywousty Nakło
Podziel się informacją: